Novinky

Podpora mladých chemiků na finále 60. ročníku Chemické olympiády

  • Datum: 08.02.2024
  • Autor: Marek Reichstädter

Společnost MERCI, s.r.o. se s hrdostí zapojila jako hlavní partner 60. ročníku národního kola Chemické olympiády pro střední školy, která se nedávno konala na Fakultě chemické Vysokého učení technického v Brně (FCH VUT).

Tato událost dala nejen prostor vyniknout mladým vědeckým talentům, ale také zdůraznila důležitost podpory mladých lidí v oblasti přírodních věd, které se v MERCI dlouhodobě věnujeme - od základních, přes střední, až po vysoké školy. Jako hlavní sponzor této prestižní události jsme měli tu čest podpořit a povzbudit studenty středních škol, kteří se jednotlivými koly Chemické olympiády probojovali až do národního finále. Během téměr celého týdne se studenti zapojovali nejen do teoretických i praktických částí tohoto finále, ale i doprovodného společenského programu, včetně návštěv průmyslových firem. Bylo inspirativní sledovat, jak se mladí lidé angažují ve vědě a objevují svůj potenciál.

Letos jsme nejen poskytli finanční podporu, ale také jsme se aktivně podíleli na organizaci akce - při slavnostním zahájení na brněnské hvězdárně i při předávání cen vítězům na rektorátě VUT. Jsme hrdí, že můžeme být součástí tak inspirativní události a pomáhat mladým vědcům na jejich cestě za poznáním.

Kromě sponzoringu je naším dalším způsobem podpory také projektování a výroba specializovaných učeben přírodních a technických věd pro základní i střední školy. Tímto způsobem chceme přispět k zájmu mládeže o přírodní vědy už od útlého věku.

Děkujeme všem, kdo se podíleli na uspořádání tohoto fantastického dne, a gratulujeme všem účastníkům k jejich úspěchům. Jsme rádi, že můžeme podporovat mladé nadějné vědce a těšíme se na další spolupráci v budoucnosti.


Toužíte, aby Vaši studenti také reprezentovali Vaši školu v příštích ročnících Chemické olympiády? Nemáte však dostatečné zázemí pro výuku? Objevte možnosti našich specializovaných učeben pro přírodní vědy. Nezávazně se s námi spojte pomocí tlačítka níže.

Zjistit více